Kraj

Dół

Prawo i Sprawiedliwość prędzej nam zorganizuje historyczną rekonstrukcję światowej epidemii dżumy z XIV w., niż zapewni potrzebną liczbę testów i laboratoriów do wykrywania koronawirusa oraz odzieży ochronnej dla służby zdrowia.

Walor edukacyjny takiego przedsięwzięcia byłby zresztą nie do przecenienia, zwłaszcza przed wyborami prezydenckimi, które stałyby się wtedy wisienką na torcie. Przypuszczam, że ministrowi Piontkowskiemu na myśl o wielkim widowisku zadrżałyby łydki z rozkoszy. Dopiero by pokazał nauczycielom, którzy „umieją tylko strajkować i żądać pieniędzy”, na czym polega przewaga rządu nad ich belferską paplaniną.

W budownictwie odkryciem była kiedyś cegła pustak. Dziś całe ideologie buduje się z cegieł pustosłowia, a polskim wkładem do tej technologii jest zaprawa z kłaków zatęchłej kiszonej kapusty.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Felietony; s. 89

Czytaj także

Kraj

Polsat skręca w prawo

Adam Hofman powiedział niedawno w TVP Info, że nie da się jednym przekazem dotrzeć do wszystkich, że PiS potrzebna jest jeszcze jedna prywatna „telewizja publiczna light”. Czy Polsat właśnie się nią staje?

Anna Dąbrowska
27.11.2018