Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

W specjalnym wydaniu Polska. Times.pl oprócz 20 stron o koronawirusie znalazł się dodatek przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na temat wykorzystania Funduszu Sprawiedliwości do wspierania m.in. ofiar przemocy domowej. Doskonale, dobrze wiedzieć. Tylko dlaczego niemal 1/8 ośmiostronicowego materiału zajmuje zdjęcie odpowiedzialnego za Fundusz wiceministra? Czy tylko nam wydaje się niestosowna taka autopromocja członka Solidarnej Polski, partii Zbigniewa Ziobry, za publiczne pieniądze?

Łukasz Warzecha w „Do Rzeczy” o przełożeniu wyborów: „Z wprowadzeniem stanu wyjątkowego nie powinno być problemu na poziomie politycznej elity, gdyby była ona spojona wzajemnym zaufaniem choćby na podstawowym poziomie. Wtedy opozycja może mieć przekonanie, że władza nie nadużyje nadzwyczajnych uprawnień, a władza – że opozycja nie będzie o takie działanie jej oskarżać, wzbudzając niepokoje. Tego zaufania nie ma – zostało zniszczone w ciągu ostatnich 15 lat. I wina leży po obu stronach”. Ale czy na pewno?

Marcin Królik z „Tygodnika Solidarność” odniósł się do odłożenia wyborów, ale straciliśmy zainteresowanie jego opinią po przeczytaniu początku komentarza: „biorąc pod uwagę choćby dane spływające z Chin czy Korei, można śmiało założyć, że do maja intensywność rozprzestrzeniania się choroby spadnie. I to nawet jeżeli mamy jej szczyt wciąż przed sobą”. Można śmiało założyć, że autor nie zrozumiał, co się wydarzyło w Chinach i jakim kosztem. I nie rozumie, na czym polega równość szans kandydatów na prezydenta.

Sygnalista „Sieci” wyjaśnia ludowi, jak rozumieć sytuację: „Próba rozhuśtania TVP w tak ważnym momencie politycznym i epidemiologicznym przypomniała wszystkim, że prawica potrafi się wywrócić o własne nogi.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama