Kraj

Pierwsza taka Wielkanoc

Osobne święta

Czas świąt jest specyficzny. Dla ateistów, agnostyków, sceptyków, realistów, optymistów, pesymistów święta są czasem zatrzymania się, bo taka jest ludzka natura. Czas świąt jest specyficzny. Dla ateistów, agnostyków, sceptyków, realistów, optymistów, pesymistów święta są czasem zatrzymania się, bo taka jest ludzka natura. Marta Frej
Święta Wielkanocne to czas zatrzymany, wyjęty z rozkładu jazdy, rodzinny. Napełniony liturgią i tradycjami, do których chętnie przyłączają się i niewierzący. Palmy. Święconka. Odwiedziny przy Grobie Pańskim. Droga krzyżowa i procesja rezurekcyjna. Śniadanie wielkanocne. Kurczaczki, baranki, pisanki. Lany poniedziałek. Jak bez tego? Samotnie? W pustce?
Jeśli porównać czas świąt do ostatnich tygodni, zmieni się niewiele. A jeśli równać z zeszłoroczną Wielkanocą, zmienia się wszystko.Polityka Jeśli porównać czas świąt do ostatnich tygodni, zmieni się niewiele. A jeśli równać z zeszłoroczną Wielkanocą, zmienia się wszystko.

Anna od lat pracuje tak intensywnie, że nie ma czasu na lęki. Jest lekarzem weterynarii. Wciąż przyjmuje pacjentów w klinice. Ale teraz jakoś bardziej czuje, że tęskni – za rodzicami, bo ma tylko ich. Oboje 70 plus, mama po operacji onkologicznej, ojciec z nadciśnieniem i cukrzycą. Od czterech tygodni nie widują się, chociaż mieszkają w tym samym domu, w dwóch osobnych mieszkaniach. Anna w pracy ma kontakt z kilkudziesięcioma osobami dziennie i nie chce narażać rodziców.

Polityka 15.2020 (3256) z dnia 07.04.2020; Temat z okładki; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Pierwsza taka Wielkanoc"

Czytaj także

Społeczeństwo

Dramat dzieci z wrodzonymi wadami

Co roku rodzi się ponad 2 tys. dzieci z głębokimi wadami. Ich rodziców czasem trzeba zastąpić lub im pomóc. Lecz nie ma kto tego zrobić.

Agnieszka Sowa
01.11.2016