Kraj

W jakim stanie jest Polska

Z życia sfer

Według mnie z tragiczną, ale zwyczajną sytuacją Polaków jest trochę tak jak z kiełbasą, która mimo że nazywa się zwyczajna, też często bywa tragiczna.

Uruchomione przez państwową telewizję programy „TVP Szkoła” zrodziły pytanie: czy w czasie epidemii upowszechnianie wiedzy z błędami jest lepsze od nieupowszechniania jej w ogóle? Zdaniem specjalistów te programy „nie spełniają kryteriów poprawności merytorycznej i nie gwarantują wysokiej jakości kształcenia”. Władze TVP i niektóre występujące w tych programach nauczycielki stoją jednak na stanowisku, że w dobie epidemii koronawirusa z poprawnością merytoryczną nie należy przesadzać i że w tej nadzwyczajnej sytuacji edukacja ma ważniejsze zadania niż poprawne wyjaśnienie, na czym polega różnica między obwodem a średnicą okręgu.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Felietony; s. 95
Oryginalny tytuł tekstu: "W jakim stanie jest Polska"

Czytaj także

Fotoreportaże

Kameralnie i lokalnie. Oto finaliści 10. edycji Nagrody Architektonicznej

Przedstawiamy pięciu finalistów jubileuszowej 10. edycji Nagrody Architektonicznej POLITYKI. W tym roku wyjątkowo dokładamy do puli dodatkową piątkę najciekawszych ubiegłorocznych realizacji, aby nasi czytelnicy mogli wybrać z niej swojego faworyta.

Piotr Sarzyński
13.04.2021