Kraj

Podkopy i przekopy

Plan Kosiniaka

Kosiniak zręcznie manewruje pomiędzy czterema klubami opozycji. Kosiniak zręcznie manewruje pomiędzy czterema klubami opozycji. Aleksandra Szmigiel / Reporter
Władysław Kosiniak-Kamysz buduje swoją pozycję polityczną z typowo krakowską powściągliwością. I krok po kroku staje się najważniejszym politykiem opozycji.
W partii Budki dobrze nie jest. Narasta frustracja i rozżalenie.Adam Chełstowski/Forum W partii Budki dobrze nie jest. Narasta frustracja i rozżalenie.

Ta konferencja zaniepokoiła prawicowych komentatorów. Pojawiły się skojarzenia z „trzema tenorami”, którzy dwie dekady temu na gruzach Unii pobudowali PO, i spekulacje, że może powstać – nomen omen – „nowa platforma polityczna”. Według Jacka Karnowskiego „mogłaby to być formacja, która w istocie trzyma klucze do sejmowej większości, przynajmniej w tym rozdaniu” (wPolityce.pl) A wszystko dlatego, że w czwartek obok siebie stanęli liderzy Koalicji Polskiej: Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz oraz prezes Porozumienia Jarosław Gowin.

Polityka 18.2020 (3259) z dnia 27.04.2020; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Podkopy i przekopy"

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020