Kraj

Wrogi rozejm

Podzielona Zjednoczona Prawica

Na wszystkie kłopoty Kaczyńskiego nakłada się coraz trudniejsza sytuacja w PiS i na styku PiS – partie koalicyjne. Na wszystkie kłopoty Kaczyńskiego nakłada się coraz trudniejsza sytuacja w PiS i na styku PiS – partie koalicyjne. Max Skorwider
Obóz władzy na razie się nie posypał, ale wiele wskazuje na to, że zamiast ogłoszonej oficjalnie zgody i jedności panuje tam tylko chwilowe zawieszenie broni. Frontów jest wiele, a prezydent Duda z niecierpliwością czeka na wybory.
Gowin jest już tylko jedną nogą w obozie władzy i nie wiadomo, ilu posłów będzie za nim stało, gdy jego drogi z PiS już się rozejdą.Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta Gowin jest już tylko jedną nogą w obozie władzy i nie wiadomo, ilu posłów będzie za nim stało, gdy jego drogi z PiS już się rozejdą.

Jak mogliśmy zauważyć, 10 maja 2020 r. nie odbyły się wybory prezydenckie planowane na ten dzień od 5 lutego. Szef PKW Sylwester Marciniak oznajmił, że z uwagi na brak możliwości głosowania na kandydatów marszałek Sejmu Elżbieta Witek ma 14 dni na rozpisanie nowych wyborów. Przepisy, na podstawie których te nowe wybory mają być zorganizowane, czekają na nowelizację. Nieoficjalnie rządzący wskazują na 28 czerwca jako na dzień pierwszej tury, ale w tym marnym kryminale było już tyle zwrotów akcji, że nie należy się do tej daty specjalnie przywiązywać; niewykluczone, że głosowanie będzie w lipcu.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Wrogi rozejm"

Czytaj także

Społeczeństwo

Mama transpłciowego dziecka: Mój syn czuje, że w Polsce jest nikim

Nie czarujmy się, że Polki i Polacy na pstryknięcie palcami zrozumieją, co to znaczy transpłciowość. Ale Pawłowicz i Kaczyński paradoksalnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa – mówi Ewelina Słowińska, mama Saszy, aktywistka fundacji Trans-Fuzja.

Mateusz Witczak
12.04.2021