Kraj

Przepychanki, gaz i zatrzymania

Przedsiębiorcy na placu Zamkowym trzy razy przebijali kordon mundurowych. Ci w pewnym momencie użyli gazu łzawiącego. Przedsiębiorcy na placu Zamkowym trzy razy przebijali kordon mundurowych. Ci w pewnym momencie użyli gazu łzawiącego. Artur Zawadzki / Reporter

150 mandatów, 220 wniosków o karę za złamanie przepisów antywirusowych i 380 zatrzymanych – to bilans sobotniego protestu przedsiębiorców w Warszawie. Na placu Zamkowym zebrało się, według policji, tysiąc osób, domagając się m.in. przyspieszenia wypłaty odszkodowań oraz odpraw dla zwolnionych w czasie pandemii. Protestujący zamierzali dotrzeć do Sejmu, ale policja zdecydowała się na blokadę marszu na samym jego starcie. Przedsiębiorcy trzy razy przebijali kordon mundurowych. Ci w pewnym momencie użyli gazu łzawiącego.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019