Dr Czernek-Marszałek bada mające wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw relacje międzyorganizacyjne, a także relacje społeczne przedsiębiorców.
Czy czeka nas kolejna fala pozwów ofiar kredytów frankowych, ale tym razem przedsiębiorców? Taki scenariusz jest możliwy po najnowszej uchwale Sądu Najwyższego.
Przedsiębiorcy mają pod górkę, a w tym roku do starych problemów dołączył szereg nowych. Wśród nich najdotkliwsze dla małego biznesu i branż energochłonnych okażą się zapewne drakońskie podwyżki cen energii: gazu, prądu, ciepła, węgla czy paliw płynnych.
Tuż po majówce zaczyna się wielkie odmrażanie gospodarki. Sklepy, restauracje, fryzjerstwo, kosmetyka, siłownie, kultura wychodzą z zamknięcia. Oraz z podziemia.
Domagamy się upublicznienia i uzgodnienia nowej wersji KPO przed przekazaniem jej do Komisji Europejskiej – piszą do premiera Morawieckiego przedstawiciele organizacji społeczeństwa obywatelskiego, samorządu i przedsiębiorców.
Rozmowa z prof. Krzysztofem Obłojem, specjalistą od zarządzania strategicznego z Akademii Leona Koźmińskiego, o tym, dlaczego po roku pandemii w biznesie narasta agresja i sprzeciw wobec poczynań rządu.
Rozwojem hazardu w Polsce rząd zainteresowany jest bardziej niż gastronomią czy klubami fitness. Gdy przypomnimy sobie, że udziałowcem największej w kraju sieci kasyn jest spółka państwowa, ich szybsze otwarcie przestaje dziwić. Bulwersuje za to tym bardziej.
Księgarnie mogą być otwarte, ale do jubilera wejść nie wolno. Tak jakby zależało to od rzutu kostką, a nie od sensownych kryteriów – mówi Piotr Seroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Kiedyś w Polsce kombinowało się, żeby nie pracować, a teraz trzeba kombinować, aby pracować. To refleksja z konferencji prasowej beskidzkich restauratorów, hotelarzy i właścicieli wyciągów w Wiśle. Ale od początku.
Rządowe tarcze są dziurawe i niespójne, a dotyczące ich przepisy coraz mniej czytelne. Pomoc nadchodzi z opóźnieniem w stosunku do wprowadzonych ograniczeń i nic nie wiadomo o zwolnieniach z ZUS na luty.