Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Restart po falstarcie

Trzaskowski wchodzi do gry

Chodzi o odbicie utraconych wyborców Kidawy-Błońskiej i odzyskanie berła lidera opozycji. Chodzi o odbicie utraconych wyborców Kidawy-Błońskiej i odzyskanie berła lidera opozycji. Basia Dziedzic
Operacja wymiany kandydata Koalicji Obywatelskiej rodziła się w bólach, ale cel został osiągnięty. Pierwsze sondaże prognozują wejście Rafała Trzaskowskiego do drugiej tury. To jednak dopiero początek.
Stanowczo za wcześnie dziś wskazywać Rafała Trzaskowskiego jako faworyta tych wyborów.Andrzej Hulimka/Forum Stanowczo za wcześnie dziś wskazywać Rafała Trzaskowskiego jako faworyta tych wyborów.

Nawet jeśli do poziomów poparcia Koalicji Obywatelskiej z poprzednich wyborów nadal daleko, pojawił się lekki optymizm. Wejścia na poziom dwudziestu kilku procent poparcia w sondażach mogli oczekiwać tylko niepoprawni entuzjaści. Pierwsze komentarze były ostrożne. Różne środowiska zgłaszały różne wątpliwości. Umiarkowani konserwatyści ubolewali, że kampania powróci teraz w koleiny „zgubnej wojny plemion” PO z PiS. Lewica powątpiewała, czy kandydat tak bardzo kojarzony z elitami III RP ma szansę powalczyć z „ludowym” Dudą.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Restart po falstarcie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >