Kraj

Restart po falstarcie

Trzaskowski wchodzi do gry

Chodzi o odbicie utraconych wyborców Kidawy-Błońskiej i odzyskanie berła lidera opozycji. Chodzi o odbicie utraconych wyborców Kidawy-Błońskiej i odzyskanie berła lidera opozycji. Basia Dziedzic
Operacja wymiany kandydata Koalicji Obywatelskiej rodziła się w bólach, ale cel został osiągnięty. Pierwsze sondaże prognozują wejście Rafała Trzaskowskiego do drugiej tury. To jednak dopiero początek.
Stanowczo za wcześnie dziś wskazywać Rafała Trzaskowskiego jako faworyta tych wyborów.Andrzej Hulimka/Forum Stanowczo za wcześnie dziś wskazywać Rafała Trzaskowskiego jako faworyta tych wyborów.

Nawet jeśli do poziomów poparcia Koalicji Obywatelskiej z poprzednich wyborów nadal daleko, pojawił się lekki optymizm. Wejścia na poziom dwudziestu kilku procent poparcia w sondażach mogli oczekiwać tylko niepoprawni entuzjaści. Pierwsze komentarze były ostrożne. Różne środowiska zgłaszały różne wątpliwości. Umiarkowani konserwatyści ubolewali, że kampania powróci teraz w koleiny „zgubnej wojny plemion” PO z PiS. Lewica powątpiewała, czy kandydat tak bardzo kojarzony z elitami III RP ma szansę powalczyć z „ludowym” Dudą.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Restart po falstarcie"

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019