Kraj

Czy Bruksela zarobi w bańkę

Mizerski na bis

W sytuacji przedłużającego się zagrożenia, jakim jest dla Polski epidemia koronawirusa, zupełnie zapomnieliśmy o innych zagrożeniach dla Polski.

Niesłusznie, ponieważ one są i czyhają. Na szczęście są też osoby trzymające rękę na pulsie tych zagrożeń. Jedną z nich jest europosłanka PiS Beata Kempa, która – zaniepokojona przeprowadzoną w Parlamencie Europejskim debatą ostro krytykującą polityczne zmiany na Węgrzech – ostrzega o zbliżającym się uderzeniu na Polskę. I niestety nie pozostawia żadnych złudzeń. „Dokument, do którego treści dotarłam – dosłownie w ciągu ostatnich godzin – pokazuje, że to uderzenie może być bardzo poważne” – alarmuje, uprzedzając, że obiektem ataku będzie nasza praworządność, jakość instytucji prawnych, a nawet sposób, w jaki zostały nieprzeprowadzone wybory 10 maja.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Felietony; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy Bruksela zarobi w bańkę"

Czytaj także

Rynek

Niespotykanie niewidoczny człowiek. Minister Kościński

Tadeusz Kościński przyjął tekę ministra finansów, ale się nie cieszy. Nominacji nie zawdzięcza swoim kompetencjom, ale temu, że już w 2015 r. znalazł się w drużynie Morawieckiego. Teraz musi znaleźć pieniądze na wydatki projektowane na Nowogrodzkiej.

Joanna Solska
26.11.2019