Kraj

Shame of Poland

Stadnina w Janowie Podlaskim przypomina dziś zaniedbany i podupadający PGR. Stadnina w Janowie Podlaskim przypomina dziś zaniedbany i podupadający PGR. facebook.com/dorota.niedziela
Przez cztery lata udało się zniszczyć świetną markę i jeden z najbardziej prestiżowych ośrodków hodowli koni arabskich w Europie, który zamiast zysków zaczął przynosić duże straty (w 2018 r. 3,2 mln zł).

Zamiast polskiej dumy (Pride of Poland, tak nazywa się słynna janowska aukcja) jest polski wstyd. Bo hodowane tam 476 koni i 600 krów przetrzymywane były przez ponad rok w warunkach skrajnego zaniedbania – tak, że ich opiekunów należałoby oskarżyć o znęcanie się nad zwierzętami. Przeprowadzona przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w maju zeszłego roku kontrola wykazała, że hodowane w Janowie krowy, które miały poprawić rentowność stadniny, przebywają w „dramatycznie złych warunkach sanitarno-higienicznych i żywieniowych”.

Polityka 22.2020 (3263) z dnia 26.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Indyjska tragedia: kto zawinił

Hindusi żyją w kraju, który każdego dnia odsłania całe piękno i nędzę istnienia. Niczego nie ukrywa – teraz w pandemii również własnej śmierci.

Paulina Wilk
11.05.2021