Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Atak na obrońców praw zwierząt

Pod pretekstem walki z koronawirusem Ardanowski chciał pozbawić organizacje pozarządowe prawa do odbierania zwierząt znęcającym się nad nimi właścicielom. Pod pretekstem walki z koronawirusem Ardanowski chciał pozbawić organizacje pozarządowe prawa do odbierania zwierząt znęcającym się nad nimi właścicielom. Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa/Polska Press / EAST NEWS
Ochrona dobrostanu zwierząt to zadanie ministra rolnictwa, z którego się nie wywiązuje.

Minister rolnictwa zawzięcie walczy z organizacjami broniącymi praw zwierząt. Właśnie zapowiedział publikację czarnej listy organizacji, które – jak twierdzi – „bezprawnie odbierają rolnikom i hodowcom zwierzęta”. Jan Krzysztof Ardanowski mówi o „szkodliwym społecznie, łajdackim biznesie, który musi być przecięty”. Tak nazywa pracę organizacji pozarządowych i wolontariuszy, którzy od ponad 20 lat ratują od śmierci z głodu i zaniedbania tysiące maltretowanych zwierząt.

Polityka 23.2020 (3264) z dnia 02.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022