Kraj

Gol kontaktowy

Efekt Trzaskowskiego

Jeśli Trzaskowski zostanie prezydentem, Budce odpadnie główny konkurent do formalnej władzy w partii. Jeśli Trzaskowski zostanie prezydentem, Budce odpadnie główny konkurent do formalnej władzy w partii. Adam Chełstowski / Forum
Opozycyjny wyborca zaczyna przypominać kibica reprezentacji. Mimo że tyle razy się nie udało, 28 czerwca zasiądzie przed telewizorem znowu z nadzieją na wygraną.
Rafał Trzaskowski ruszył w objazd po Polsce. I udało mu się to, co dawno nie udawało się innym politykom PO – wzbudził autentyczny entuzjazm.Damian Klamka/EAST NEWS Rafał Trzaskowski ruszył w objazd po Polsce. I udało mu się to, co dawno nie udawało się innym politykom PO – wzbudził autentyczny entuzjazm.

Jak dobrze grającej reprezentacji nie było od dawna. Wiemy, z kim gramy i że tyle razy się nie udało, ale może wreszcie teraz. Pojawił się napastnik, któremu niczego nie brakuje. Rafałowi Trzaskowskiemu w tej kampanii od początku wszystko wychodzi. Ma doskonałe predyspozycje i dużo szczęścia. 10 maja dla wszystkich skończyła się kampania i zaczęła nowa – tylko dla niego. Kolejną okazję stworzyła Elżbieta Witek, ogłaszając termin wyborów na 28 czerwca, dając Trzaskowskiemu sześć dni na zebranie podpisów.

Polityka 24.2020 (3265) z dnia 08.06.2020; Temat z okładki; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Gol kontaktowy"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020