Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Decydujące starcie

Decydujące starcie. Czy Trzaskowski ma szansę?

Trzaskowski, nawet z konieczności, jest samodzielnym, a nawet można powiedzieć, samotnym graczem. Trzaskowski, nawet z konieczności, jest samodzielnym, a nawet można powiedzieć, samotnym graczem. Jerzy Dudek / Forum
Przed drugą turą wyborów lepszą pozycję ma Andrzej Duda. O Trzaskowskim można powiedzieć, że zachował szansę. Rozstrzygnie to, czy uda się – bezwzględnie tym razem konieczna – totalna mobilizacja niePiSu.
Kariera Biedronia jako czołowej postaci Lewicy chyba dobiega końca.Rafal Siderski/Forum Kariera Biedronia jako czołowej postaci Lewicy chyba dobiega końca.

Nie było zaskoczenia: wyniki ogłoszone po wyborach są niemal identyczne jak sondaże publikowane tuż przed. Drobna korekta jest na korzyść Rafała Trzaskowskiego. Tylko nieliczne badania dawały mu wynik ponad 30 proc., uznawane za absolutne minimum podtrzymujące szansę zwycięstwa w drugiej turze. Zbliżony do prognoz jest wynik Andrzeja Dudy. Oczekiwanie, że wygra wybory już w minioną niedzielę, choć oficjalnie deklarowane, było nierealistyczne. Ale wynik ok. 43,5 proc. – choć wciąż stawia Dudę w roli mocnego faworyta – jeszcze zwycięstwa nie przesądza.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Temat z okładki; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Decydujące starcie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021