Kraj

Podzieleni w niedzielę

Kto rozstrzygnie o wyniku drugiej tury

Prezydent prowadzi w naszym badaniu z symboliczną jednopunktową przewagą. Prezydent prowadzi w naszym badaniu z symboliczną jednopunktową przewagą. Getty Images
Dopiero co stanowili polityczną anomalię, ale nagle urośli w siłę. I wygląda na to, że to wyborcy odrzucający logikę „wojny PO z PiS” rozstrzygną o wyniku wyborów prezydenckich.

Na placu boju pozostało tylko ich dwóch, przed nami wielki finał. W sondażach idealna niemal równowaga. Czasem ze wskazaniem na Andrzeja Dudę, innym razem na Rafała Trzaskowskiego. Żaden z kandydatów nie jest jednak w stanie wypracować przewagi wykraczającej poza margines błędu statystycznego. W projekcie wyborczym POLITYKI oraz Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) jak zwykle jednak sięgamy po bardziej wyrafinowane narzędzia badawcze. Z nadzieją, że pozwolą nam one nieco lepiej rozpoznać logikę tej nieprawdopodobnie wyrównanej rywalizacji.

Polityka 28.2020 (3269) z dnia 07.07.2020; Wybory prezydenckie 2020; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Podzieleni w niedzielę"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021