Kraj

Analizy i komentarze po wyborach prezydenckich

Analizy i komentarze

Wybory stały się zwieńczeniem konfliktu rozpoczętego 15 lat temu. Niewielka wojna domowa wśród postsolidarnościowej prawicy stała się z czasem syntezą większości podziałów w społeczeństwie. Wybory stały się zwieńczeniem konfliktu rozpoczętego 15 lat temu. Niewielka wojna domowa wśród postsolidarnościowej prawicy stała się z czasem syntezą większości podziałów w społeczeństwie. Michał Kość / Forum

Po wyborach. Co dalej z polską polityką?

Prof. Antoni DudekPolitykaProf. Antoni Dudek

Powtórka z „szorstkiej przyjaźni”?

Prof. Antoni Dudek

Czwarty i ostatni w obecnym sezonie politycznym plebiscyt na temat rządów PiS zakończył się sukcesem formacji Jarosława Kaczyńskiego. Wyrażona w procentach proporcja, jaką Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego (51,1 do 48,9 proc.), bardzo przypomina tę sprzed pięciu lat (51,55 do 48,45 proc.). Dość podobna jest też oscylująca wokół pół miliona głosów przewaga kandydata PiS wyrażona w liczbach.

Polityka 29.2020 (3270) z dnia 14.07.2020; Wybory prezydenckie 2020; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Analizy i komentarze po wyborach prezydenckich"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021