Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Zmagania z marnością

Męki opozycji

Jeżeli opozycja nie zacznie się porozumiewać na codziennym poziomie „operacyjnym”, nie zakończy wzajemnego podkopywania, to za trzy lata odniesie kolejne moralne prawie-zwycięstwo. Jeżeli opozycja nie zacznie się porozumiewać na codziennym poziomie „operacyjnym”, nie zakończy wzajemnego podkopywania, to za trzy lata odniesie kolejne moralne prawie-zwycięstwo. Max Skorwider
Opozycja staje do bloków startowych przed nowym politycznym sezonem. Czy pokona wreszcie swoje znane od lat słabości?
Trzaskowski już dzisiaj głosi konieczność wystawienia w 2023 r. jednej opozycyjnej listy, zwłaszcza gdyby PiS zmienił ordynację na de facto większościową (100 okręgów).Andrzej Hulimka/Forum Trzaskowski już dzisiaj głosi konieczność wystawienia w 2023 r. jednej opozycyjnej listy, zwłaszcza gdyby PiS zmienił ordynację na de facto większościową (100 okręgów).

W pierwszej dekadzie września ma ruszyć inicjatywa Trzaskowskiego. Zapowiedziana jest reforma Platformy oraz Koalicji Obywatelskiej, niewykluczone są zmiany personalne w kierownictwie. Ma się integrować Lewica (Wiosna z SLD), próbująca odbudować swoje notowania po zapaści kandydatury Roberta Biedronia. Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada rozszerzanie Koalicji Polskiej. Szymon Hołownia ruszył w nowe tournée po Polsce.

To początek nowego rozdania, obliczonego na trzy lata, kiedy na pewno pojawią się nieznane dzisiaj czynniki, ale też – jak pokazują ostatnie lata – zawsze wiele zostaje po staremu, a niekorzystne dla opozycji zjawiska mogą się zaostrzyć.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Zmagania z marnością"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >