Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Ruch na Platformie

Co dalej z PO, co dalej z Trzaskowskim

Rafał Trzaskowski i Borys Budka. To od ich relacji zależy teraz, czy partia i ruch będą ze sobą współpracować, czy konkurować. Rafał Trzaskowski i Borys Budka. To od ich relacji zależy teraz, czy partia i ruch będą ze sobą współpracować, czy konkurować. Paweł Jaskółka/Super Express/Gallo
W ramówce nowego politycznego sezonu znajdzie się kilka nowości – w tym inicjatywy Hołowni i Trzaskowskiego. Ale głównie będziemy oglądali dotychczasowe tasiemce: o bezpardonowej władzy i niezbornej opozycji. Sama tylko Platforma szykuje niezły sitcom.
Siłą napędową inicjatywy prezydenta Warszawy mają być samorządowcy.Andrzej Hulimka/Forum Siłą napędową inicjatywy prezydenta Warszawy mają być samorządowcy.

O jednym ze znanych prawicowych publicystów krążył kiedyś dowcip: „Co to jest krokodyl? – Jaszczurka zredagowana przez Staszka”. Takim Staszkiem tylko à rebours próbuje być teraz Platforma. Czołowi politycy tej partii robią ostatnio, co mogą, aby obniżyć oczekiwania wobec wykuwającego się „ruchu Trzaskowskiego”, powtarzając jak mantrę, że „to nie będzie ani ruch polityczny, ani wyborczy”. Wygląda więc na to, że z szumnie zapowiadanej w lipcu inicjatywy, która miała być budowana na rozbudzonych w kampanii Rafała Trzaskowskiego emocjach i nadziejach, zostanie skromny projekt; coś na kształt think tanku – jak można się domyślać, słuchając platformersów.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Ruch na Platformie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >