Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Luksusom mówimy: nie

Mizerski na bis

Ostatecznie kierownictwo partii uznało, że wyjazdowe spotkanie najbezpieczniej będzie urządzić pod namiotami.

W PO trwa debata, czy spotykanie się w czterogwiazdkowym hotelu jest zgodne z programem partii, głoszonymi przez nią wartościami, a także oczekiwaniami społecznymi i zwykłą ludzką przyzwoitością. Padł pomysł, żeby w tej ważnej sprawie zorganizować dodatkowe wyjazdowe posiedzenie w jakimś hotelu. Z tym że w opinii działaczy z frakcji lewicowej nie może to być hotel czterogwiazdkowy.

– Nasi wyborcy to ludzie wrażliwi, w dodatku chimeryczni. Nie wybaczą nam tego.

– Dosyć tego dziadostwa – odpowiadają przedstawiciele skrzydła liberalnego. – Jesteśmy najsilniejszą partią opozycji, nie możemy zadowalać się byle czym. Standardy w naszej polityce są niskie i uważamy, że trzeba je podnosić.

Liberałowie ostrzegają, że w jednogwiazdkowym hotelu wszyscy tylko się umęczą i posiedzenie nie przyniesie spodziewanych efektów. – W dodatku ktoś może nam zrobić zdjęcie i będzie wstyd.

– Ale wybór hotelu jednogwiazdkowego byłby mocnym sygnałem wysłanym naszym wyborcom, że na luksusy w polityce nie ma naszej zgody – argumentują lewicowcy. – W jednogwiazdkowym hotelu jest wszystko, czego jako największa partia opozycyjna potrzebujemy.

– W czterogwiazdkowym również – zauważają przytomnie liberałowie. I apelują, że czas, aby luksusy traktować normalnie i się ich nie bać.

– Mieszkałem z żoną w czterogwiazdkowym hotelu, to żadne halo – zapewnia przedstawiciel liberałów. – Nie było nawet powitalnej butelki szampana. A kiedy wziąłem sobie na pamiątkę szlafrok, kazali mi go oddać.

– Ale media straszą, że pokój w czterogwiazdkowym hotelu jest luksusowy – nie odpuszcza lewica.

– To normalny pokój: ma łóżko, szafę z wieszakami, stół, fotele, telewizor – uspokaja działacz, który sam jest właścicielem takiego hotelu.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Felietony; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Luksusom mówimy: nie"
Reklama