Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Labirynt Trzaskowskiego

Scenariusze dla ruchu Trzaskowskiego

Trzaskowski nie wygląda na razie na lidera, który chce o coś naprawdę walczyć. Trzaskowski nie wygląda na razie na lidera, który chce o coś naprawdę walczyć. Piotr Molęcki / EAST NEWS
Opozycja zapadła w ostatnim czasie w dziwny letarg. Powstanie ruchu Trzaskowskiego opóźnia się. Czy ten projekt jest jeszcze do uratowania i pod jakimi warunkami?
Do wielu działaczy PO dochodzi świadomość, że Budka jednak nie dokona przełomu.Grzegorz Krzyżewski/Forum Do wielu działaczy PO dochodzi świadomość, że Budka jednak nie dokona przełomu.

Nie wiadomo wciąż dokładnie, czym będzie inicjatywa prezydenta Warszawy. Już jednak widać kilka scenariuszy, z których te najkorzystniejsze wydają się dzisiaj najmniej prawdopodobne. Z przedstawionych dotychczas przez Rafała Trzaskowskiego zapowiedzi wynika, że jego mająca wystartować w październiku inicjatywa nie będzie partią ani klasycznym ruchem społecznym. Ma być jakąś kombinacją think-tanku, fundacji, stowarzyszenia i organizacji pozarządowej, opierać się na samorządach, „gromadzić energię obywatelską”, przygotowywać projekty ustaw, zbierać pod nie podpisy.

Polityka 38.2020 (3279) z dnia 15.09.2020; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Labirynt Trzaskowskiego"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022