Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Kraj

Hołownia na łowach

Hołownia buduje i próbuje

Działania Szymona Hołowni może nie są spektakularne, ale Ruch na pewno idzie do przodu. Działania Szymona Hołowni może nie są spektakularne, ale Ruch na pewno idzie do przodu. Basia Dziedzic
Początek sezonu politycznego sprzyja Szymonowi Hołowni i jego ruchowi. Mocno zachwiała się władza, a konkurenci z opozycji zajęli się własnymi sprawami. Lider Polski 2050 ma o czym myśleć.
Michał Kobosko, dziś jedna z najważniejszych postaci w Ruchu.Adam Chełstowski/Forum Michał Kobosko, dziś jedna z najważniejszych postaci w Ruchu.

Opozycja znalazła się w kolejnym już kryzysie, tym razem spowodowanym decyzją liderów PO, PSL i Lewicy o podniesieniu pensji politykom i kolejnych milionach dla partii z subwencji budżetowej. Do tego Koalicja Obywatelska nie jest w stanie dogadać się w sprawie nowego szefa klubu parlamentarnego. Wciąż wydłuża się lista chętnych. Szymon Hołownia mógł pokazać się na ich tle jako zdecydowany lider i jedyny, który nie paktuje z PiS, zabiegając o wyższe zarobki dla siebie.

Szef Polski 2050 mógł się obawiać, że we wrześniu jego polityczne plany przyćmi inauguracja ruchu Nowa Solidarność, dzięki któremu Rafał Trzaskowski chciał zagospodarować energię bezpartyjnych obywateli, którzy włączyli się w jego kampanię prezydencką.

Polityka 39.2020 (3280) z dnia 22.09.2020; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Hołownia na łowach"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021