Kraj

Domyślnie zdalne

Studia domyślnie zdalne

Najgorzej mają ci, którzy w pandemii zaczynają uniwersytecką przygodę. Najgorzej mają ci, którzy w pandemii zaczynają uniwersytecką przygodę. Marta Frej
Rok akademicki, który lada dzień zacznie się w prawie 400 polskich uczelniach, będzie niezwykły. Kontakty studentów z ich nauczycielami staną się głównie wirtualne.
Pandemia znacząco odbiła się na finansach polskich uczelni.Włodzimierz Wasyluk/Forum Pandemia znacząco odbiła się na finansach polskich uczelni.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostawiło rektorom wolną rękę, co było jednoznaczne – jak komentowano złośliwie – z umyciem rąk. Władze uniwersytetów, akademii i politechnik zdecydowały więc samodzielnie: od października większość wykładów i seminariów, i wszystko, co tylko się da, będzie prowadzone online.

Studenci będą się spotykali ze swoimi wykładowcami głównie za pośrednictwem komputera. Tylko ćwiczenia, zwłaszcza laboratoria i praktyki, odbywać się będą stacjonarnie, jak przed pandemią, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Polityka 39.2020 (3280) z dnia 22.09.2020; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Domyślnie zdalne"

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998