Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Pod skrzydłami Pegaza

Pegasus: szpieg w smartfonie. Jak działa ten program?

Aresztowanie byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, a zarazem członka sztabu w kampaniach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Rafała Trzaskowskiego może mieć poważne konsekwencje. Aresztowanie byłego ministra transportu w rządzie Donalda Tuska, a zarazem członka sztabu w kampaniach prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Rafała Trzaskowskiego może mieć poważne konsekwencje. PantherMedia
Pegasus to złośliwe oprogramowanie szpiegujące, które wprowadzone do smartfona przejmuje nad nim kontrolę w sposób niezauważalny dla użytkownika. Nie da się przed nim uchronić, co władza może wykorzystywać, by inwigilować opozycję.
Z naszych informacji wynika, że zapisy z rozmów Nowaka są żywcem skopiowane z jego komunikatorów.Marcin Bondarowicz Z naszych informacji wynika, że zapisy z rozmów Nowaka są żywcem skopiowane z jego komunikatorów.

Użycie owianego złą sławą Pegasusa do inwigilacji Sławomira Nowaka to prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej. Wiele wskazuje na to, że na celowniku są przedstawiciele wszystkich opozycyjnych partii. Antoni Kania-Sieniawski, adwokat byłego ministra transportu zapewnia: – Jeśli inwigiluje się figuranta, a tak było w przypadku Sławomira Nowaka, to również zbiera się informacje o tym, co robi, gdzie przebywa, z kim się spotyka, o czym rozmawia. Nie może być więc mowy o tym, że służby nie wiedziały o tym, co się dzieje w sztabie Trzaskowskiego.

Polityka 40.2020 (3281) z dnia 29.09.2020; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Pod skrzydłami Pegaza"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >