Kraj

Cyniczny i pragmatyczny

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Sławomir Mentzen Sławomir Mentzen Michał Woźniak / EAST NEWS
Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.
– Korwin mówi, co należy. Ja wolę się skupić na tym, co można – tłumaczy swoją filozofię Mentzen.Adam Chełstowski/Forum – Korwin mówi, co należy. Ja wolę się skupić na tym, co można – tłumaczy swoją filozofię Mentzen.

Trudno w czasach epidemii budować relację z elektoratem. Trzymanie odstępu i maseczki odstręczają od otwartych imprez. Ale co stoi na przeszkodzie tak po prostu pójść z sympatykami na piwo? Pomysł Sławomira Mentzena z Konfederacji okazał się strzałem w dziesiątkę. Objechał latem Polskę, informując poprzez media społecznościowe, gdzie będzie spędzał wieczory. Młoda publika waliła drzwiami i oknami, aby przy piwie posłuchać popularnego polityka. Żadnego zakrywania twarzy, ze skracaniem dystansu i miłym poczuciem, że udało się wykiwać „system”.

Polityka 40.2020 (3281) z dnia 29.09.2020; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Cyniczny i pragmatyczny"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021