Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Gorączka przed grypą

Obietnice zamiast szczepionki na grypę

Zwiększony popyt na szczepionki wynika ze strachu przed koronawirusem. Zwiększony popyt na szczepionki wynika ze strachu przed koronawirusem. Iza Kucharska
Reglamentacja szczepionek przeciw grypie nie spowodowała, że stały się dostępne. Nie mogą ich zdobyć nawet pielęgniarki, lekarze czy seniorzy 75 plus, którym należą się za darmo. Im grypa bliżej, tym większy bałagan.
Powszechne szczepienie przeciw grypie ograniczyłoby liczbę infekcji w ogóle i ułatwiłoby lekarzom rozpoznanie zakażenia koronawirusem.Iza Kucharska Powszechne szczepienie przeciw grypie ograniczyłoby liczbę infekcji w ogóle i ułatwiłoby lekarzom rozpoznanie zakażenia koronawirusem.

W wakacje eksperci namawiali do masowych szczepień przeciwko grypie. Teraz, kiedy przyszła na nie pora, okazuje się, że nie ma szczepionek, bo rząd o to nie zadbał. Za to prorządowe media emitują reklamy, informujące komu należą się za darmo.

Przychodnia w Kazimierzu Biskupim do tej pory nie dostała ani jednej dawki, podobnie jak inne przychodnie w Wielkopolsce – mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. Do połowy września zamiast dostawy otrzymała tylko maila z hurtowni, że coś przyjdzie w październiku, ale niech nie spodziewa się więcej niż 20, góra 30 proc.

Polityka 40.2020 (3281) z dnia 29.09.2020; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorączka przed grypą"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >