„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Druga fala

Epidemia się rozpędza – czy służba zdrowia to wytrzyma

Malowanie muralu w Gdańsku. Malowanie muralu w Gdańsku. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP / Reporter
Przekroczyliśmy magiczną granicę 2 tys. zachorowań dziennie. A to jeszcze nie koniec. Czy służba zdrowia to wytrzyma, skoro system już staje się niewydolny?
Bezpieczeństwo liczy się teraz liczbą zajętych respiratorów i miejsc w szpitalach przygotowanych na covid.Jakub Orzechowski/Agencja Gazeta Bezpieczeństwo liczy się teraz liczbą zajętych respiratorów i miejsc w szpitalach przygotowanych na covid.

Już 2,3 tys. nowych zdiagnozowanych zakażeń dziennie. Dwukrotnie więcej niż u schyłku lata. A może jeszcze więcej, bo liczba diagnoz wzrosła, choć spadła liczba przeprowadzanych testów. Szpitale już nie dają rady. Eksperci od dawna szacowali „wąskie gardło” na około 2 tys. przypadków dziennie. To miała być granica, poza którą uzyskanie pomocy może nie być możliwe. No i stało się.

Ostatnie głośne przypadki karetek wożących pacjentów od szpitala do szpitala, zakończone ich śmiercią, opisywały media.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Druga fala"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak zostałem obrońcą życia. Reporter „Polityki” na szkoleniu antyaborcyjnym

Projekt ustawy zakazującej aborcji, homofobusy, banery ze zdjęciami abortowanych płodów. By przebić się ze swoim przekazem, Fundacja Pro – Prawo do życia idzie szeroko. Szeroko też werbuje, bo również wśród dziennikarzy „Polityki”.

Mateusz Witczak
03.12.2021