Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Lewego biznesy

Kulisy biznesów Lewandowskiego

Będąc magnesem rozmiaru Lewandowskiego, przyciąga się różne ludzkie opiłki, również te o niezbyt czystych intencjach oraz lepkich rękach. Będąc magnesem rozmiaru Lewandowskiego, przyciąga się różne ludzkie opiłki, również te o niezbyt czystych intencjach oraz lepkich rękach. Basia Dziedzic
Robert Lewandowski właśnie został uhonorowany nagrodą piłkarza roku UEFA. Niedawny wysyp sensacji związanych z jego interesami i majątkiem dowodzi jednak, jak trudno być dziś właścicielem jednoosobowej globalnej marki futbolowej.
23-letni Lewandowski ze swoim menedżerem Cezarym Kucharskim.Bartłomiej Wutke/Cyfrasport/Newspix.pl 23-letni Lewandowski ze swoim menedżerem Cezarym Kucharskim.

Ostatni czas był dla Lewandowskiego słodko-gorzki. Z jednej strony prestiżowe wyróżnienie i cztery gole strzelone Hercie-Berlin. Z drugiej – kontrolowane wycieki na temat rzekomych nieprawidłowości finansowych, do jakich miało dojść w jego prywatnym piłkarskim imperium. W tle jest sądowy pozew. Gra toczy się o niemal 40 mln zł, jakich żąda od Lewandowskiego jego były menedżer Cezary Kucharski. Informacja o tym, że Kucharski oddał spór na drogę sądową, zbiegła się z publikacjami w tygodniku „Der Spiegel”, w których przewijają się kwoty z dużą liczbą zer, a nad wszystkim unosi się aura oskarżenia.

Polityka 41.2020 (3282) z dnia 06.10.2020; Temat tygodnia; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Lewego biznesy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >