Kraj

Młoda gwardia

Michał Moskal – junak Prezesa

Michał Moskal z Jarosławem Kaczyńskim na Konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie. Michał Moskal z Jarosławem Kaczyńskim na Konwencji Forum Młodych PiS w Lublinie. Krzysztof Radzki / EAST NEWS
Michał Moskal, 26-letni bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, zyskuje na znaczeniu. Ma przyciągnąć do PiS młodych.
Michał Moskal na zdjęciach najczęściej pozuje z podwiniętymi rękawami koszuli, jakby komunikował ciągłą gotowość do pracy. Dziś nie ma sensu wojna kulturowa z lewicą, trzeba działać długofalowo – mówi.Wojtek Jargiło/PAP Michał Moskal na zdjęciach najczęściej pozuje z podwiniętymi rękawami koszuli, jakby komunikował ciągłą gotowość do pracy. Dziś nie ma sensu wojna kulturowa z lewicą, trzeba działać długofalowo – mówi.

Moskal miał w minionym tygodniu urządzać się w Kancelarii Premiera, a musiał zamknąć się na kwarantannie w swoim mieszkaniu na warszawskim Żoliborzu, zresztą niedaleko domu Jarosława Kaczyńskiego. W pierwszą sobotę października razem z Przemysławem Czarnkiem ogłaszali w Lublinie powstanie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego w tym mieście. Uroczyście, bez dystansu i bez maseczek. Już w poniedziałek okazało się, że Czarnek, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki, ma koronawirusa.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Młoda gwardia"

Czytaj także

Klasyki Polityki

Jak dzieci odczuwają i rozumieją ból?

Jeszcze na początku lat 80. uważano, że noworodki w ogóle nie odczuwają bólu! A ponieważ nie potrafią werbalnie wyrazić tego, co czują, nie dbano o ich komfort w szpitalach.

Paweł Walewski
08.08.1998