Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Leczenie zaklęciami

Covid – leczenie zaklęciami

Wejście całej Polski do żółtej strefy zakażenia oznacza wprowadzenie obostrzeń, które nijak nie układają się w sensowny plan. Wejście całej Polski do żółtej strefy zakażenia oznacza wprowadzenie obostrzeń, które nijak nie układają się w sensowny plan. Piotr Kamionka / Reporter
Już cała Polska w żółtej strefie. Jest źle. Ale może być gorzej.

Stało się. Przekroczyliśmy, i to potężnie, magiczną granicę 2 tys. zakażeń dziennie, poza którą system medyczny nie ma szans obsłużyć chorych. Teraz jest już 4–5 tys. na dobę. Pacjent z Kraśnika zmarł; szpital miejski przez trzy dni szukał dla niego miejsca w placówce drugiego stopnia, z respiratorem. Zabrakło respiratora dla pacjentki z Covid-19, której stan się pogorszył, i dla chorego z Pomorza. Jedyne miejsce na intensywnej terapii znalazło się w Poznaniu, ale chory nie zdążył tam dojechać.

Polityka 42.2020 (3283) z dnia 13.10.2020; Temat tygodnia; s. 11
Oryginalny tytuł tekstu: "Leczenie zaklęciami"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022