Kraj

Maszerowanie w kierunku poszukiwania

Trzaskowski wreszcie ruszył

Rafał Trzaskowski chce stworzyć „wielką analizę priorytetowych potrzeb Polaków, dekalog marzeń” i tym samym „wyposażyć opozycję w wiedzę” i program. Rafał Trzaskowski chce stworzyć „wielką analizę priorytetowych potrzeb Polaków, dekalog marzeń” i tym samym „wyposażyć opozycję w wiedzę” i program. Jacek Domiński / Reporter
Ruch Trzaskowskiego oficjalnie wystartował. Zamiast Nowej Solidarności jest jednak Wspólna Polska, a zamiast projektu wyborczego – fundacja. Pytanie tylko, jak niewyborczy ruch ma odsunąć PiS od władzy?
Platforma cierpi na kryzys przywództwa. Borys Budka robi, co może, ale nie ma silnej pozycji w partii.Łukasz Dejnarowicz/Forum Platforma cierpi na kryzys przywództwa. Borys Budka robi, co może, ale nie ma silnej pozycji w partii.

Start był wymuszony – zgadzają się nasi rozmówcy współpracujący z Rafałem Trzaskowskim. Innej opcji nie było: prezydent był zakładnikiem własnych obietnic, ale i nacisków samorządowców, którzy chcieliby się zaangażować w ogólnopolską politykę, tyle że niekoniecznie w ramach partyjnej aktywności. Moment prezentacji Wspólnej Polski z marketingowego punktu widzenia był jednak najgorszy z możliwych: blisko 10 tys. nowych zakażeń, skandal z zatrzymaniem Romana Giertycha, ścieki w Wiśle i uchwalone kilkadziesiąt godzin wcześniej kolejne podwyżki opłat dla mieszkańców Warszawy.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Maszerowanie w kierunku poszukiwania"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Fiat 126p. Polski Volkswagen, tylko trochę mniejszy

Gdyby szukać materialnego symbolu gierkowskiej dekady, Polski Fiat 126p byłby jak znalazł. To za sprawą tego małego autka zaczęła się w PRL era masowej motoryzacji. Bo samochód – obok własnego mieszkania – miał być najbardziej widomym znakiem dobrobytu Polaków.

Adam Grzeszak
12.10.2021