Kraj

Maszerowanie w kierunku poszukiwania

Trzaskowski wreszcie ruszył

Rafał Trzaskowski chce stworzyć „wielką analizę priorytetowych potrzeb Polaków, dekalog marzeń” i tym samym „wyposażyć opozycję w wiedzę” i program. Rafał Trzaskowski chce stworzyć „wielką analizę priorytetowych potrzeb Polaków, dekalog marzeń” i tym samym „wyposażyć opozycję w wiedzę” i program. Jacek Domiński / Reporter
Ruch Trzaskowskiego oficjalnie wystartował. Zamiast Nowej Solidarności jest jednak Wspólna Polska, a zamiast projektu wyborczego – fundacja. Pytanie tylko, jak niewyborczy ruch ma odsunąć PiS od władzy?
Platforma cierpi na kryzys przywództwa. Borys Budka robi, co może, ale nie ma silnej pozycji w partii.Łukasz Dejnarowicz/Forum Platforma cierpi na kryzys przywództwa. Borys Budka robi, co może, ale nie ma silnej pozycji w partii.

Start był wymuszony – zgadzają się nasi rozmówcy współpracujący z Rafałem Trzaskowskim. Innej opcji nie było: prezydent był zakładnikiem własnych obietnic, ale i nacisków samorządowców, którzy chcieliby się zaangażować w ogólnopolską politykę, tyle że niekoniecznie w ramach partyjnej aktywności. Moment prezentacji Wspólnej Polski z marketingowego punktu widzenia był jednak najgorszy z możliwych: blisko 10 tys. nowych zakażeń, skandal z zatrzymaniem Romana Giertycha, ścieki w Wiśle i uchwalone kilkadziesiąt godzin wcześniej kolejne podwyżki opłat dla mieszkańców Warszawy.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Maszerowanie w kierunku poszukiwania"

Czytaj także

Kraj

Jak kwarantanna odbije się na naszym zdrowiu

Siedzimy na huśtawce społecznej i politycznej. Z jednej strony dyscyplina sanitarna, z drugiej masowe manifestacje oraz bandyckie rozróby na ulicach. Chaos, bezładne poczynania władzy, jak zapowiedź tzw. narodowej kwarantanny, wzmacniają nasz niepokój.

Martyna Bunda, Ewa Wilk
21.11.2020