Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Maszerowanie w kierunku poszukiwania

Trzaskowski wreszcie ruszył

Rafał Trzaskowski chce stworzyć „wielką analizę priorytetowych potrzeb Polaków, dekalog marzeń” i tym samym „wyposażyć opozycję w wiedzę” i program. Rafał Trzaskowski chce stworzyć „wielką analizę priorytetowych potrzeb Polaków, dekalog marzeń” i tym samym „wyposażyć opozycję w wiedzę” i program. Jacek Domiński / Reporter
Ruch Trzaskowskiego oficjalnie wystartował. Zamiast Nowej Solidarności jest jednak Wspólna Polska, a zamiast projektu wyborczego – fundacja. Pytanie tylko, jak niewyborczy ruch ma odsunąć PiS od władzy?
Platforma cierpi na kryzys przywództwa. Borys Budka robi, co może, ale nie ma silnej pozycji w partii.Łukasz Dejnarowicz/Forum Platforma cierpi na kryzys przywództwa. Borys Budka robi, co może, ale nie ma silnej pozycji w partii.

Start był wymuszony – zgadzają się nasi rozmówcy współpracujący z Rafałem Trzaskowskim. Innej opcji nie było: prezydent był zakładnikiem własnych obietnic, ale i nacisków samorządowców, którzy chcieliby się zaangażować w ogólnopolską politykę, tyle że niekoniecznie w ramach partyjnej aktywności. Moment prezentacji Wspólnej Polski z marketingowego punktu widzenia był jednak najgorszy z możliwych: blisko 10 tys. nowych zakażeń, skandal z zatrzymaniem Romana Giertycha, ścieki w Wiśle i uchwalone kilkadziesiąt godzin wcześniej kolejne podwyżki opłat dla mieszkańców Warszawy.

Polityka 43.2020 (3284) z dnia 20.10.2020; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Maszerowanie w kierunku poszukiwania"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >