Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Stanowisko prezydium związku opublikował „Tygodnik Solidarność”. W podpisanym przez szefa Solidarności Piotra Dudę dokumencie padają poważne oskarżenia: „Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy przez polski rząd błędnie informowani, jakoby Polska wynegocjowała własną drogę sprawiedliwej transformacji energetycznej. Nie wiemy też, co polski rząd zadeklarował w ramach negocjacji nowego unijnego budżetu – jak przypominamy – zakłada przede wszystkim realizację polityki »Sprawiedliwej transformacji« opartej na Zielonym Ładzie. (…) Oczekujemy podjęcia z NSZZ »Solidarność« pilnych i rzeczywistych rozmów w tym zakresie”. Pytanie, czy pan Jarosław znajdzie czas, bo teraz zarobiony jest.

Michał Rusinek dla „Wysokich Obcasów” o wulgaryzmach: „Emocje należy wyrażać, dawać im ujście. Można rzucić talerzykiem, można kamieniem – ale oby do tego nie doszło. Można więc jeszcze rzucić słowem, czyli tzw. mięsem. To nie jest nawoływanie do przemocy. To jest znak emocji, wyraz stanu, do którego ktoś został doprowadzony, forma sprzeciwu kogoś, kto (…) jest wściekły (wściekła) na władzę. (…) Ale nie deprecjonowałbym tych emocji, nie mówiłbym, że to »tylko« emocje, nie traktowałbym hasła »Wypierdalać!« jako językowego brudu, nie oburzałbym się na jego przemocowy charakter, nie zakazywałbym go w imię językowego savoir-vivre’u. Pamiętajmy, że od łamania zakazów zaczynają się rewolucje”.

Czego nie rozumiecie? – pyta polityków Tomasz Rożek na łamach „Gościa Niedzielnego”: „Największą zbrodnią są jednak podwójne standardy. Minister, który odwiedza babcię w szpitalu, podczas gdy zakaz odwiedzin obowiązuje nawet matki wcześniaków leżących w inkubatorach, woła o pomstę do nieba.

Polityka 44.2020 (3285) z dnia 27.10.2020; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama