„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Państwu już dziękujemy

Mizerski na bis

Z generałami i admirałami państwo PiS sprawę pokpiło, zastanawiam się, jak sobie poradzi z protestującymi kobietami.

Państwo PiS jest tak osłabione, że 210 generałów i admirałów, którzy po 1989 r. kierowali służbami mundurowymi, wystąpiło z apelem, żeby „nie atakować policjantów, żołnierzy i funkcjonariuszy innych służb mundurowych”. W odpowiedzi członek komitetu politycznego PiS poseł Marek Suski ujawnił, że „wypociny tych panów” to nic innego jak zemsta za odebranie im „wysokich, nienależnych uposażeń”. Oświadczenie Suskiego rzuca na sprawę zupełnie nowe światło, bo jeśli jest tak, jak mówi, to uważam, że zamiast obniżać generałom uposażenia, państwo PiS powinno zabrać je w całości i przeznaczyć na wzmocnienie siebie.

Z generałami i admirałami państwo PiS sprawę pokpiło, zastanawiam się, jak sobie poradzi z protestującymi kobietami. „Dziś jedynym, czego tak naprawdę im trzeba, jest surowa i sprawiedliwa kara” – postuluje w Radiu Maryja doradca nowego ministra edukacji i nauki Paweł Skrzydlewski, filozof. Twierdzi, że surowa, ale wymierzona z miłosierdziem i stanowczością kara „jest dobrodziejstwem, gdyż przywraca zdrowie i porządek”, które są w państwie najważniejsze.

„Czy władzy, narodowi, hierarchom starczy sił do wymierzenia kary?” – pyta Skrzydlewski. No, nie wiem. Co do hierarchów, jestem pewien, że będą karali chętnie i z całym miłosierdziem, ale władza jest tak słaba, że do dzisiaj nie potrafiła przykładnie ukarać nawet swoich najgorszych wrogów – Tuska i Giertycha. Tego drugiego, gdy leżał w szpitalu nieprzytomny, nie dała rady nawet o nic oskarżyć. Nic dziwnego, że niektóre osoby, chcąc pomóc władzy, próbują oskarżać się same. Grupa Obywateli RP urządziła niedawno nielegalne zgromadzenie przed Ministerstwem Sprawiedliwości, a następnie doniosła na siebie do prokuratury, zawiadamiając o możliwości „popełnienia przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia lub życia wielu osób, zagrożonego karą więzienia do lat ośmiu, a w niektórych przypadkach do lat dwunastu”.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Felietony; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Państwu już dziękujemy"
Reklama