Kraj

I ty Ziobrusie...

Wojownicza strategia Ziobry

Ziobro robi wszystko, aby osłabić Kaczyńskiego i tym samym przyspieszyć jego odejście. Ziobro robi wszystko, aby osłabić Kaczyńskiego i tym samym przyspieszyć jego odejście. Jacek Gawłowski
Zbigniew Ziobro szykuje swoje kadry, bo chce stanąć na czele całej polskiej prawicy. I zastąpić Kaczyńskiego. Jednak w istniejącym układzie nie ma na to szans. Dlatego chce ten układ wywrócić.
Kiedy PiS zabraknie kilkudziesięciu mandatów poselskich do większości, Ziobro może dołożyć swoją pulę i zażądać nawet stanowiska premiera.Mateusz Włodarczyk/Forum Kiedy PiS zabraknie kilkudziesięciu mandatów poselskich do większości, Ziobro może dołożyć swoją pulę i zażądać nawet stanowiska premiera.

Na zwykłej kartce papieru, takiej z drukarki, z wciśniętym w rogu adresatem, Zbigniew Ziobro napisał list do Mateusza Morawieckiego, rozpoczynając od słów „Szanowny Panie Premierze!”. – Powtórzył w tym liście to, co opowiada na konferencjach w ministerstwie razem ze swoimi przybocznymi – relacjonuje współpracownik premiera i cytuje: – Coś o pogorszeniu statusu Polski, o fasadowej demokracji, i deklaruje, że w realizacji weta premier może liczyć na lojalne wsparcie środowiska Solidarnej Polski.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Temat z okładki; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "I ty Ziobrusie..."

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021