Kraj

Wicepremier ds. kierowania premierem

Mizerski na bis

Słyszałem, że Jarosław Kaczyński jest tak szczelnie izolowany, gdyż boi się ludzi. Uważam, że zupełnie niepotrzebnie, bo osoby, które miały okazję z nim porozmawiać, są nim zachwycone.

Opozycja zarzuca wicepremierowi Kaczyńskiemu, że nie wiadomo, czym się w rządzie zajmuje. Opozycja nie jest pewna, czy on sam to wie, gdyż sprawia wrażenie trochę odklejonego od rzeczywistości, co świadczy o jego słabnącym przywództwie i kto wie, czy nie jest wykorzystywane do manipulowania wicepremierem poprzez wytworzenie w nim mylnego wrażenia, że zajmuje się czymś bardzo ważnym.

Wicepremierowi wmówiono np., że nadzoruje policję, chociaż szef MSWiA Mariusz Kamiński publicznie zapewnia, że policją kieruje on.

Polityka 51.2020 (3292) z dnia 15.12.2020; Felietony; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Wicepremier ds. kierowania premierem"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001