Kraj

Chaos ze szczepionkami na grypę

Mamy chaos nawet ze szczepionkami na grypę

W aptekach szczepionek na grypę nie ma – leżą w przychodniach. W aptekach szczepionek na grypę nie ma – leżą w przychodniach. Bartosz Krupa / EAST NEWS
Jeśli szczepionka przeciw covid-19 będzie dystrybuowana w takim chaosie jak ta przeciw grypie, możemy mieć podobne marnotrawstwo.

Zanim na dobre ruszy Narodowy Program Szczepień przeciwko covid-19, warto zajrzeć na poligon doświadczalny, jakim były szczepienia przeciw grypie. Otóż do przychodni zdrowia w całym kraju przed świętami zamiast mikołaja przybyli kurierzy z paczkami. W paczkach mieli szczepionki przeciw grypie, których POZ nie zamawiały. Pieczołowicie zapakowane w specjalne lodówki gwarantujące zachowanie reżimu temperaturowego. Brakowało tylko jednego – wytycznych Ministerstwa Zdrowia, dla kogo te szczepionki są przeznaczone.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Chaos ze szczepionkami na grypę"

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021