Kraj

Duda fika

Weto to odroczona zemsta prezydenta za przywrócenie Jacka Kurskiego na prezesa TVP. Weto to odroczona zemsta prezydenta za przywrócenie Jacka Kurskiego na prezesa TVP. Marian Zubrzycki / Forum
Niektórzy nasi rozmówcy z partii uważają, że Duda ulega Szydło, która chce wrócić do polskiej polityki. Dodają, że Kaczyński już zdał sobie sprawę, że w tej kadencji nie będzie miał z Dudą tak łatwo.

Jeden z ważnych polityków PiS ironizuje w rozmowie z nami, że trzeba było otworzyć Andrzejowi Dudzie stoki narciarskie, to nie robiłby dziś tyle zamieszania, bo jeszcze siedziałby w rezydencji w Wiśle. W minionym tygodniu prezydent bez konsultacji z PiS oznajmił, że odpowiednim kandydatem na rzecznika praw obywatelskich byłby Jan Maria Rokita. Choć PiS już zgłosił swojego kandydata. Duda ogłosił też zmiany w swojej kancelarii, które również nie spodobały się na Nowogrodzkiej.

Na wiceszefa Kancelarii Prezydenta awansował Piotr Ćwik, który kilka miesięcy temu na polecenie prezesa PiS musiał oddać tekę wojewody małopolskiego.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8

Czytaj także

Kraj

Jedni śpiewali – drudzy donosili

Jak powiedział pewien przyjaciel poety, „Mamy przed sobą dwa oblicza tej samej Rosji, jedno tworzy i śpiewa, drugie buduje i donosi”.

Daniel Passent
19.01.2021