Kraj

Komu przeszkadzają kobiece piersi

Roznegliżowane kobiety reklamują prawie wszystko. Od trumien, przez warsztaty samochodowe, po gładź szpachlową. I to nikomu nie przeszkadza, a karmienie głodnego niemowlaka, który przecież nie poczeka, to wciąż powód do oburzenia – stwierdziła posłanka Marcelina Zawisza. Roznegliżowane kobiety reklamują prawie wszystko. Od trumien, przez warsztaty samochodowe, po gładź szpachlową. I to nikomu nie przeszkadza, a karmienie głodnego niemowlaka, który przecież nie poczeka, to wciąż powód do oburzenia – stwierdziła posłanka Marcelina Zawisza. Youtube
Od 10 lat toczy się batalia o to, by móc karmić w przestrzeni publicznej, i gdy wydaje się, że udało się zapewnić matkom podstawowy komfort, okazuje się, że to przedwczesne prognozy – mówi posłanka Marcelina Zawisza.

Marcelina Zawisza, posłanka Lewicy, podczas ostatniego posiedzenia sejmowej komisji zdrowia zadała ministrom Dworczykowi i Niedzielskiemu 23 pytania. O promowanie szczepień, plan osiągnięcia w Polsce odporności zbiorowej czy redystrybucję niewykorzystanych szczepionek. Szerszą uwagę przykuło jednak co innego – w trakcie dyskusji karmiła swojego kilkumiesięcznego syna piersią. I jej nie zasłoniła. Najpierw zapalił się Twitter, gdzie zdjęcie posłanki z dzieckiem opublikował dziennikarz Polsatu, a potem lawina ruszyła.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8

Czytaj także

Społeczeństwo

Emeryci na psychotropach

Potrafią wyłudzać recepty, tłumaczyć, że od leków, które nie uzależniają, mają alergię. I dlatego muszą brać psychotropy. A psychiatrzy przyznają: rekordziści potrafią brać je przez kilka lat.

Katarzyna Kaczorowska
26.09.2020