Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Partia milczącej mniejszości

Gorzka dwudziestka Platformy

„Trzech tenorów” PO: Donald Tusk, Maciej Płażyński i Andrzej Olechowski, Hala Olivii w Gdańsku, 24 stycznia 2001 r. „Trzech tenorów” PO: Donald Tusk, Maciej Płażyński i Andrzej Olechowski, Hala Olivii w Gdańsku, 24 stycznia 2001 r. Witold Rozbicki / Reporter
Platforma Obywatelska trwa w polskiej polityce dokładnie od 20 lat. Jak sprawiedliwie ocenić jej rolę? Czy ta formacja da radę przetrwać?
Donald TuskIsopix/EAST NEWS Donald Tusk

Platforma to najbardziej nielubiane ugrupowanie na opozycji, które jednocześnie ma największe poparcie niepisowskiego elektoratu. Niemal nikt nie powie o niej choć jednego dobrego słowa, choć miliony na nią i jej polityków głosują. Zarzuca się jej brak programu i sprecyzowanych poglądów, ale równocześnie jest oskarżana z jednej strony o lewicowy, z drugiej – o konserwatywny radykalizm. Jest odrzucana przez Kościół katolicki, ale twardo uchodzi za „kościółkową”. Kiedy proponuje innym ugrupowaniom koalicję, jest obwiniana o samozwańcze przewodzenie niePiSowi, kiedy nie proponuje, staje się arogancka i wyniosła.

Polityka 3.2021 (3295) z dnia 12.01.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Partia milczącej mniejszości"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >