Kraj

Niewid‑19. Dziurawy system szczepień

Problem z rejestracją dotyczył również seniorów, którzy, ponieważ nie potrafili zarejestrować się w inny sposób, w nocy ustawiali się w kolejkach przed punktami szczepień i stali tam przez wiele godzin. Problem z rejestracją dotyczył również seniorów, którzy, ponieważ nie potrafili zarejestrować się w inny sposób, w nocy ustawiali się w kolejkach przed punktami szczepień i stali tam przez wiele godzin. Mirosław Pieślak / Forum
Najsmutniejszy był widok starych ludzi, którzy, ponieważ nie potrafili zarejestrować się w inny sposób, w nocy ustawiali się w kolejkach przed punktami szczepień i stali tam przez wiele godzin.
Zdobycie terminu szczepień okazało się sporym wyzwaniem. Kłopoty z wpisaniem się do systemu miały również niektóre punkty szczepień.materiały prasowe Zdobycie terminu szczepień okazało się sporym wyzwaniem. Kłopoty z wpisaniem się do systemu miały również niektóre punkty szczepień.

Obywatele 80+ okazali się bardzo zainteresowani szczepieniami. W ciągu pierwszych godzin (mogli się zapisywać od północy 15 stycznia) telefonicznie zarejestrowało się ponad 130 tys. osób, a ponad 400 tys. osób przesłało mailem zgłoszenie chęci zaszczepienia. To nawet co trzecia osoba spośród 1,7 mln uprawnionych 80-latków. System telefoniczny nie wytrzymał pierwszej próby. Choć dla większości seniorów ta formuła była jedyną technicznie dostępną, tysiące osób dzwoniących w ogóle nie mogło się połączyć, a potem słyszało komunikat, że przed nimi czeka więcej niż 50 osób i dlatego rozmowa musi zostać rozłączona.

Polityka 4.2021 (3296) z dnia 19.01.2021; Temat tygodnia; s. 12
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021