Kraj

Straszny zgrywus

Jacek Kurski – co się kryje za fanfaronadą prezesa TVP

Fanfaronada prezesa TVP coraz mocniej drażni już niemal całą pisowską elitę. Fanfaronada prezesa TVP coraz mocniej drażni już niemal całą pisowską elitę. Basia Dziedzic
Ktokolwiek obejmie telewizję po Jacku Kurskim, będzie musiał ją zaorać. Obchodzący właśnie swój jubileusz prezes TVP ciągle jeszcze trwa na stanowisku. Ale nawet dla własnego obozu stał się balastem, choć Kaczyński go broni.
Im bardziej ostatnio słabnie władza Kaczyńskiego, tym mniej pewny staje się los jego medialnego ekonoma.Mateusz Włodarczyk/Forum Im bardziej ostatnio słabnie władza Kaczyńskiego, tym mniej pewny staje się los jego medialnego ekonoma.

Pięciolecie swoich rządów na Woronicza Jacek Kurski podsumował konferencją prasową, na której pochwalił się wielkimi sukcesami oraz odpowiedział na pytania wyselekcjonowanych wcześniej dziennikarzy. Standardom telewizji, już tylko z rozpędu nazywanej jeszcze publiczną, stało się więc zadość.

Prawdziwe clou obchodów miało jednak miejsce na łamach tygodnika „Sieci”. Na pięciu kolumnach okładkowego wywiadu Kurski snuje tam mrożącą krew w żyłach opowieść o nierównej walce dobra ze złem.

Polityka 6.2021 (3298) z dnia 02.02.2021; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Straszny zgrywus"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021