Kraj

Włączcie wizje

Dlaczego mimo wpadek Zjednoczonej Prawicy opozycja się nie przebija?

Co ciekawe, opozycja doskonale wie, czego oczekują od niej wyborcy, a mimo to ignoruje te apele. Co ciekawe, opozycja doskonale wie, czego oczekują od niej wyborcy, a mimo to ignoruje te apele. Mirosław Gryń / Polityka
Dlaczego mimo tylu problemów Zjednoczonej Prawicy wyborcy nie rzucają się z entuzjazmem w ramiona opozycji? A wezwania do zjednoczenia wywołują pełne złości tyrady przeciwko opozycyjnym „dziadersom”?
Łukasz PawłowskiMaciej Spychał Łukasz Pawłowski

Wróćmy do inauguracji Joe Bidena. Uroczystość i przemówienie nowego amerykańskiego prezydenta wywołały w mediach centrowych, liberalnych, a nawet lewicowych entuzjastyczne reakcje. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych, także w Polsce. W serwisach społecznościowych wiele było wyrazów podziwu, a w mediach tradycyjnych nadawano analizy nie tylko słów prezydenta, ale i innych, między innymi wiersza „The Hill We Climb” przygotowanego specjalnie na tę okazję przez 22-letnią poetkę Amandę Gorman.

Polityka 9.2021 (3301) z dnia 23.02.2021; Ogląd i pogląd; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Włączcie wizje"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021