Kraj

Dokąd i po co lata Duda? Publikujemy listę podróży prezydenta

Andrzej Duda w Balicach przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Czerwiec 2020 r. Andrzej Duda w Balicach przed wylotem do Stanów Zjednoczonych. Czerwiec 2020 r. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Przez ostatnie dziesięć miesięcy prezydent korzystał z rządowych maszyn 67 razy. Sporo latał w kampanii, a po wygranych wyborach w większości już tylko do rezydencji na Helu i na weekendy do rodzinnego Krakowa.

Po aferze Air Kuchciński z 2019 r., kiedy wyszło na jaw, że ówczesny marszałek Sejmu wraz z rodziną bardzo ochoczo korzysta z przywileju darmowego latania rządowymi maszynami, został zmuszony do odejścia ze stanowiska. To było tuż przed wyborami parlamentarnymi, więc PiS w obawie, że straci poparcie, uchwalił ustawę o lotach najważniejszych osób w państwie. Zapisano w niej m.in., że każdy lot z prezydentem na pokładzie odbywa się w ramach „misji oficjalnej”.

Czytaj także

Ludzie i style

Antyk nad Adriatykiem

Murowana pogoda, szmaragdowe morze, pyszne jedzenie i perły rzymskiej architektury. Na dodatek, jeśli przestrzegamy reguł, wakacje w Chorwacji będą po prostu bezpieczne.

Prezentacja
24.03.2021