Kraj

Szczepić się, nie czepiać

Karuzela ze szczepionkami

Samo powstanie i błyskawiczne wytestowanie szczepionek, zwłaszcza tych mRNA (Pfizer, Moderna), jest niebywałym osiągnięciem naukowym, ale to dopiero początek schodów. Samo powstanie i błyskawiczne wytestowanie szczepionek, zwłaszcza tych mRNA (Pfizer, Moderna), jest niebywałym osiągnięciem naukowym, ale to dopiero początek schodów. Getty Images
Globalna akcja szczepienia jest bezprecedensową operacją medyczną i logistyczną. Ujawnia walory, ale i słabości naszej cywilizacji. Miesza solidarność z egoizmem i strach z nadzieją.
Michał Dworczyk i Adam Niedzielski wzięli na siebie robotę komunikacyjną ze społeczeństwem i idzie im to słabo.Mateusz Włodarczyk/Forum Michał Dworczyk i Adam Niedzielski wzięli na siebie robotę komunikacyjną ze społeczeństwem i idzie im to słabo.

Pani B. po powrocie z miejscowości A. (140 km od miejsca zamieszkania), gdzie internetowo wytropiła wolny termin na akt zaszczepienia się przeciw Covid-19, była pełna bogatych doznań psychicznych. Po pierwsze – niedowierzania, że wszystko zadziałało bez zarzutu: przychodnia kameralna, miejscowi współszczepieńcy z grubsza zamaskowani, lecz rozmowni i przychylni przybyszce ze stolicy (– W ubiegłym tygodniu taki tu był zjazd warszawiaków, że ludzie wychodzili na parking pooglądać te ich bryki), procedury wzorowo dotrzymane.

Polityka 12.2021 (3304) z dnia 16.03.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Szczepić się, nie czepiać"
Reklama

Czytaj także

Rynek

Bałtyk bez połowów

Jedni mówią, że Bałtyk umiera. Inni, że tylko się zmienia. Dla rybaków to jednakowo zła wiadomość. Dla nas też.

Ryszarda Socha
19.10.2021