Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Szczepić się, nie czepiać

Karuzela ze szczepionkami

Samo powstanie i błyskawiczne wytestowanie szczepionek, zwłaszcza tych mRNA (Pfizer, Moderna), jest niebywałym osiągnięciem naukowym, ale to dopiero początek schodów. Samo powstanie i błyskawiczne wytestowanie szczepionek, zwłaszcza tych mRNA (Pfizer, Moderna), jest niebywałym osiągnięciem naukowym, ale to dopiero początek schodów. Getty Images
Globalna akcja szczepienia jest bezprecedensową operacją medyczną i logistyczną. Ujawnia walory, ale i słabości naszej cywilizacji. Miesza solidarność z egoizmem i strach z nadzieją.
Michał Dworczyk i Adam Niedzielski wzięli na siebie robotę komunikacyjną ze społeczeństwem i idzie im to słabo.Mateusz Włodarczyk/Forum Michał Dworczyk i Adam Niedzielski wzięli na siebie robotę komunikacyjną ze społeczeństwem i idzie im to słabo.

Pani B. po powrocie z miejscowości A. (140 km od miejsca zamieszkania), gdzie internetowo wytropiła wolny termin na akt zaszczepienia się przeciw Covid-19, była pełna bogatych doznań psychicznych. Po pierwsze – niedowierzania, że wszystko zadziałało bez zarzutu: przychodnia kameralna, miejscowi współszczepieńcy z grubsza zamaskowani, lecz rozmowni i przychylni przybyszce ze stolicy (– W ubiegłym tygodniu taki tu był zjazd warszawiaków, że ludzie wychodzili na parking pooglądać te ich bryki), procedury wzorowo dotrzymane.

Polityka 12.2021 (3304) z dnia 16.03.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Szczepić się, nie czepiać"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >