Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Nie do wymiany

Morawiecki musi zostać. Kaczyński jest na niego skazany

Od jakiegoś czasu Mateusz Morawiecki już nie ogłasza złych wiadomości. Od jakiegoś czasu Mateusz Morawiecki już nie ogłasza złych wiadomości. Basia Dzidzic
Dystansując się od wojen frakcyjnych w Zjednoczonej Prawicy, premier Morawiecki próbuje odbudować swoją pozycję. Ostatecznie to od niego będzie zależeć, czy rządy PiS mają jeszcze przed sobą przyszłość.
Kaczyński nie dysponuje poważną personalną alternatywą dla obecnego premiera. I choć nie wywołuje on dawnego entuzjazmu prezesa, obaj są na siebie skazani.Mateusz Włodarczyk/Forum Kaczyński nie dysponuje poważną personalną alternatywą dla obecnego premiera. I choć nie wywołuje on dawnego entuzjazmu prezesa, obaj są na siebie skazani.

Jeszcze na przełomie roku wydawało się, że jego dni na urzędzie są policzone. Dawny pisowski delfin niepostrzeżenie stał się kolejnym z polskich premierów zderzaków. Boleśnie poobijanym ze wszystkich możliwych stron i tak już chybotliwym, jakby za chwilę miał odpaść. Mateusz Morawiecki ciążył swojemu obozowi, gdyż z całej elity władzy to właśnie on najbardziej kojarzył się Polakom z pandemiczną katastrofą.

Szczególnie zapamiętano mu słynne słowa o „wirusie w odwrocie”, wypowiedziane u progu lata 2020 r.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie do wymiany"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >