Kraj

Rewolucja i rezygnacja

Paweł Kasprzak. Obywatel odchodzi

Po zarejestrowaniu stowarzyszenia Obywatele RP, Paweł Kasprzak okazał się naturalnym liderem. Bał się policji, jak kiedyś, ale tym bardziej nie schodził z pierwszej linii, nieraz szarpany, popychany. Przesłuchiwany. Po zarejestrowaniu stowarzyszenia Obywatele RP, Paweł Kasprzak okazał się naturalnym liderem. Bał się policji, jak kiedyś, ale tym bardziej nie schodził z pierwszej linii, nieraz szarpany, popychany. Przesłuchiwany. Marek Berezowski / Reporter
Paweł Kasprzak po pięciu latach prowadzenia społecznego ruchu Obywatele RP ogłosił, że odchodzi od polityki.
Paweł KasprzakAndrzej Hulimka/Forum Paweł Kasprzak

Film, w którym Paweł Kasprzak mówi, że nie będzie społecznej telewizji Obywatele News, nagrał po powrocie ze szpitala. Żona leczy się nowotworowo. Młodszy syn ma autyzm i potrzebuje opieki. Studio kosztowałoby ponad 10 tys. zł miesięcznie, a utrzymanie ekipy – jeszcze więcej. Nie będzie więc internetowej telewizji. Ani jego jako twarzy Obywateli RP.

Przez pięć lat sporo wywalczyli. Choćby prawo do zgromadzeń. Może nie byłoby Strajku Kobiet na ulicach, gdyby nie niezliczone procesy wytaczane wcześniej Obywatelom, w efekcie których sędziowie wywodzili wprost z konstytucji prawo do zgromadzeń, gdy próbował ograniczać je rząd.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Rewolucja i rezygnacja"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020