Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Rewolucja i rezygnacja

Paweł Kasprzak. Obywatel odchodzi

Po zarejestrowaniu stowarzyszenia Obywatele RP, Paweł Kasprzak okazał się naturalnym liderem. Bał się policji, jak kiedyś, ale tym bardziej nie schodził z pierwszej linii, nieraz szarpany, popychany. Przesłuchiwany. Po zarejestrowaniu stowarzyszenia Obywatele RP, Paweł Kasprzak okazał się naturalnym liderem. Bał się policji, jak kiedyś, ale tym bardziej nie schodził z pierwszej linii, nieraz szarpany, popychany. Przesłuchiwany. Marek Berezowski / Reporter
Paweł Kasprzak po pięciu latach prowadzenia społecznego ruchu Obywatele RP ogłosił, że odchodzi od polityki.
Paweł KasprzakAndrzej Hulimka/Forum Paweł Kasprzak

Film, w którym Paweł Kasprzak mówi, że nie będzie społecznej telewizji Obywatele News, nagrał po powrocie ze szpitala. Żona leczy się nowotworowo. Młodszy syn ma autyzm i potrzebuje opieki. Studio kosztowałoby ponad 10 tys. zł miesięcznie, a utrzymanie ekipy – jeszcze więcej. Nie będzie więc internetowej telewizji. Ani jego jako twarzy Obywateli RP.

Przez pięć lat sporo wywalczyli. Choćby prawo do zgromadzeń. Może nie byłoby Strajku Kobiet na ulicach, gdyby nie niezliczone procesy wytaczane wcześniej Obywatelom, w efekcie których sędziowie wywodzili wprost z konstytucji prawo do zgromadzeń, gdy próbował ograniczać je rząd.

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Rewolucja i rezygnacja"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >