Kraj

Opozycja na rozdrożu

Jeśli rząd Mateusza Morawieckiego uzyska pełną swobodę w dysponowaniu olbrzymimi środkami europejskimi, to zacznie je rozdzielać w podobny sposób jak te z Funduszu Inwestycji Lokalnych. A zatem przede wszystkim wśród swoich.

Czy opozycja rzeczywiście chce przedterminowych wyborów i szybkiego przejęcia władzy? Pytanie to jest tylko pozornie absurdalne. Kryzys Zjednoczonej Prawicy ujawnił bowiem, że w jej szeregach nie brakuje polityków rozumujących podobnie jak prof. Marek Migalski, który nie tak dawno napisał, że obecnej władzy „trzeba dać gnić, aż do znienawidzenia przez ludzi. Inaczej za cztery lata PiS wróci do rządzenia w glorii partii, która dbała o ludzi i rozdawała profity. Epidemia i ekonomia rozkodują PiS.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Komentarze; s. 8
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001