Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Kopenhaga Podkarpacia

Bój o Rzeszów

Marcin Warchoł (z Tadeuszem Ferencem w tle). Marcin Warchoł (z Tadeuszem Ferencem w tle). Darek Delmanowicz / PAP
Rzeszów musi na razie wystarczyć za ogólnopolskie wybory. Choć wciąż nie wiadomo na pewno, kiedy miasto będzie miało nowego prezydenta, kampania wre.
Główni bohaterowie starcia o Rzeszów: Konrad Fijołek (na fot.) i Marcin Warchoł.Darek Delmanowicz/PAP Główni bohaterowie starcia o Rzeszów: Konrad Fijołek (na fot.) i Marcin Warchoł.

Knajpy z kebabami niedaleko rynku jeszcze działają. Chociaż o tej porze nie ma już tak długich kolejek jak po południu. Jest niedziela, chwilę po 23.00, a na ulicach zostały już tylko niedobitki – po piwie na bulwarach, przyszli zjeść coś na szybko. W tej scenografii postać w garniturze, białej koszuli i pod bordowym krawatem rzuca się w oczy z daleka. W ręku ma kosz, w środku krówki opakowane w papierek z dwoma nazwiskami: Warchoł i Ferenc. A dookoła obstawę dwudziestolatków w koszulkach z kampanijnym logo.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Polityka; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Kopenhaga Podkarpacia"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022