Kraj

Jak trafić do centrum?

Przebrzmiałe centrum?

Odkąd liberalizm stał się stroną w wyniszczającej wojnie na śmierć i życie, stracił swój tradycyjny centrowy charakter. Odkąd liberalizm stał się stroną w wyniszczającej wojnie na śmierć i życie, stracił swój tradycyjny centrowy charakter. Max Skorwider
Rządy PiS zniszczyły polityczne centrum, ustanawiając demokrację wojenną zdolną zradykalizować każdy konflikt. Wirus totalnej polityki zaczyna już infekować młode pokolenie. Czy można go jeszcze powstrzymać?
Zanik centrum nie pozostanie bez wpływu na kulturę polityczną Polaków, szczególnie w najmłodszym pokoleniu.alphaspirit/PantherMedia Zanik centrum nie pozostanie bez wpływu na kulturę polityczną Polaków, szczególnie w najmłodszym pokoleniu.

Gdyby w wyborach mogli głosować wyłącznie ludzie młodzi, polska polityka zapewne stałaby się areną starcia Lewicy z Konfederacją. Z pozostałymi siłami w roli statystów, nie wyłączając nawet ugrupowania Szymona Hołowni. Tak przynajmniej wynika z niedawnego sondażu IBRiS: co drugiemu wyborcy poniżej trzydziestki najbliżej dziś do obozu lewicowego (i raczej nie zmieni tego ostatnie „antyliberalne” porozumienie Lewicy i PiS). Co trzeci zaś deklaruje poparcie dla sojuszu radykalnych libertarian i narodowców.

Polityka 19.2021 (3311) z dnia 04.05.2021; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak trafić do centrum?"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021