Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

PO po KO

Budka, Trzaskowski – czy to się poskłada?

Budka i jego stronnicy przekonują, że to wcale nie jest tak, że nie mają pomysłu na politykę inną niż „konferencyjno-telewizyjna”, a problemem są głównie działacze, którym nie chce się pracować. Budka i jego stronnicy przekonują, że to wcale nie jest tak, że nie mają pomysłu na politykę inną niż „konferencyjno-telewizyjna”, a problemem są głównie działacze, którym nie chce się pracować. Max Skorwider
Wygląda na to, że po 20 latach Platformę dopadł kryzys wieku średniego. Odmłodzone władze nie dodały partii wigoru, a odstawieni na boczny tor „starzy” działacze dodatkowo zaogniają sytuację. W opozycji to PO wciąż ma największe zasoby: finansowe i organizacyjne. Tylko czy dla wyborców może być jeszcze atrakcyjna?
Wszyscy w PO oczekują jasnej deklaracji od wiceprzewodniczącego Rafała Trzaskowskiego: czy jest wciąż z nimi, czy też buduje konkurencyjny projekt, który na końcu zatopi Platformę?Attila Husejnow/Forum Wszyscy w PO oczekują jasnej deklaracji od wiceprzewodniczącego Rafała Trzaskowskiego: czy jest wciąż z nimi, czy też buduje konkurencyjny projekt, który na końcu zatopi Platformę?

O tym, że po ponad 15 latach wylatuje z partii, poseł Ireneusz Raś dowiedział się od… POLITYKI. Paweł Zalewski, którego również usunięto z szeregów Platformy, doczekał się chociaż telefonu od sekretarza generalnego PO Marcina Kierwińskiego. Obaj byli zaskoczeni; nie spodziewali się aż tak nerwowej reakcji ze strony przewodniczącego Budki i to w sytuacji, kiedy Platformą targają wewnętrzne konflikty, spór z Lewicą narasta, sondaże spadają na łeb, na szyję, a PiS szykuje kolejny polityczny reset.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "PO po KO"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >