Kraj

Człowiek jest tym, co ma

Ekonomicznie podzieleni. Człowiek jest tym, co ma

Klasę średnią można wyodrębnić za pomocą kryterium ekonomicznego. Klasę średnią można wyodrębnić za pomocą kryterium ekonomicznego. Max Skorwider
Zapowiedziane w Nowym Ładzie zmiany systemu podatkowego wywołały gorącą debatę: kto zyska, kto straci. Od dawna nie mówiło się tyle o podziałach ekonomicznych w społeczeństwie. Jak dzisiaj wyglądają polskie klasy?
Propozycja Nowego Ładu i wprowadzenia nowych podatków wywołała protesty. Rzeszów, 18 maja.Maciej Goclon/FotoNews/Forum Propozycja Nowego Ładu i wprowadzenia nowych podatków wywołała protesty. Rzeszów, 18 maja.

Prawo i Sprawiedliwość ma lojalnych wyborców. Ci, co głosowali na tę partię w 2015 r., powtórzyli w zdecydowanej większości swój wybór w 2019 r. Jak wytłumaczyć tę trwałą więź zapewniającą władzę formacji konsekwentnie demontującej w Polsce system demokracji liberalnej i państwa prawa? Częściową przynajmniej odpowiedź ujawniają Mikołaj Cześnik i Rafał Miśta z Uniwersytetu SWPS w artykule, który ukaże się niebawem w „Studiach Socjologicznych”. Okazuje się, że wyborcy PiS tworzą grupę w największym stopniu odczuwającą poprawę zamożności oraz wpływu na rzeczywistość w latach 2015–19.

Polityka 23.2021 (3315) z dnia 31.05.2021; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Człowiek jest tym, co ma"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021